Darmowa dostawa od 1,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Temperatura ciała

POMIARY TEMPERATURY

Temperatura ciała to indywidualna cecha, zależna od naszych predyspozycji, płci i innych szczególnych warunków (stres, aktywność fizyczna, dieta, emocje, itp.)

Zasadniczo temperatura ciała powyżej 37,5°C oznacza gorączkę.

Gorączka to dolegliwość, która jest jednocześnie potrzebnym „ostrzeżeniem”, że w naszym organizmie dzieje się coś niepokojącego.

Właściwy pomiar temperatury stanowi zatem cenną wskazówkę dla całej rodziny i ułatwia przeprowadzenie odpowiedniej diagnozy.

TECH-MED dostarcza narzędzia służące do przeprowadzania precyzyjnych pomiarów temperatury – termometry elektroniczne.

Optymalny proces pomiaru temperatury musi spełniać dwa warunki: szybkość i dokładność. Szybkość pomiaru zależy od użytej technologii (rtęć, technologia cyfrowa, podczerwień), podczas gdy na dokładność znaczny wpływ mają czynniki zewnętrzne, właściwe dla każdego miejsca pomiaru:


1. OKOLICA PACHY:  termometr wsuwany pod pachę

Zalety: metoda nieinwazyjna, higieniczna, łatwy dostęp po miejsca pomiaru.
Wady:
powolny pomiar, dyskomfort.


2. JAMA USTNA:  termometr wsuwany pod język

Zalety: wygodna, nieco inwazyjna.
Wady:
niehigieniczna, trudna, zależna od oddechu, gorącego/zimnego posiłku, miejscowych stanów zapalnych.


3. OBSZAR REKTALNY:  termometr wsuwany do odbytnicy.

Zalety: niewielka zależność od czynników zewnętrznych.
Wady
: dyskomfort, metoda inwazyjna, niehigieniczna, ryzyko zmian patologicznych.

4. UCHO:  sonda termometru wsuwana do ucha 

Zalety: metoda lekko inwazyjna, higieniczna, pomiar trwa zaledwie kilka sekund
Wady: możliwy wpływ niewłaściwego umiejscowienia i (lub) skierowania sondy pomiarowej termometru.


5. CZOŁO:  termometr dotyka ciała lub znajduje się w odległości kilku centymetrów

Zalety: metoda nieinwazyjna, higieniczna, pomiar trwa zaledwie kilka sekund.
Wady: możliwy wpływ potu, makijażu, temperatury otoczenia lub nagłej zmiany temperatury.

 


Termometry TECH-MED

Oferowane modele

 • Oferta termometrów dostępnych obecnie na rynku jest bogata i zróżnicowana. Termometry rtęciowe powoli wychodzą z użycia (ich sprzedaż jest aktualnie zabroniona na terenie Unii Europejskiej)  i są zastępowane przez nowe modele elektronicznych termometrów cyfrowych i termometrów na podczerwień, produkowanych przy zastosowaniu najnowszych osiągnięć technologicznych.
 • Prace rozwojowe i badawcze firmy TECH-MED zawsze wiązały się z zastosowaniem najnowszych i innowacyjnych technologii. Dzięki temu specjalistyczne i innowacyjne produkty firmy TECH-MED, lidera rynku przyrządów do pomiaru temperatury, charakteryzują się najlepszymi właściwościami i sprawdzoną skutecznością.
 • Oferta TECH-MED obejmuje pełen zakres urządzeń: od prostych elektronicznych termometrów cyfrowych przez termometrów czołowe i douszne na podczerwień do termometrów wielofunkcyjnych - stosownie do potrzeb i preferencji klientów. Wszystkie termometry TECH-MED to URZĄDZENIA MEDYCZNE posiadające wszelkie niezbędne certyfikaty oraz zarejestrowane w URZĘDZIE REJESTRACJI PRODUKTÓW LECZNICZYCH ,WYROBÓW MEDYCZNYCH I PRODUKTÓW BIOBÓJCZYCH  dzięki czemu gwarantują wysoce wiarygodne i dokładne pomiary temperatury.
 • Wszystkie modele są produkowane zgodnie z najnowszymi wymaganiami technicznymi, przy zastosowaniu zaawansowanych technologii oraz pod ścisłą kontrolą, co zapewnia najwyższą dokładność i jakość naszych wyrobów.

 

Różnorodne i wszechstronne – najwyższej jakości produkty TECH-MED dla całej rodziny.

 

 

TERMOMETRY CYFROWE

Jak działają?

 • Termometry cyfrowe są wyposażone w elektroniczne wyświetlacze numeryczne.
 • Do pomiaru służy sonda z wbudowanym czujnikiem temperatury. Informacje przekazywane przez sondę są następnie wyświetlane na czytniku w formie numerycznej.
 • Termometry elektroniczne są zasilane tradycyjnymi bateriami.
 • Najczęściej są wyposażone w wyświetlacze LCD (ciekłokrystaliczne).
 • Najwyższa dokładność, wiarygodność, szybkość pomiaru i łatwość zastosowania: oto zalety wszystkich modeli termometrów cyfrowych, które stanowią wygodny instrument pomiaru temperatury dla całej rodziny.

 

TERMOMETRY NA PODCZERWIEŃ

Jak działają?

 • Dzięki zastosowaniu technologii podczerwieni urządzenia tego typu określają wartość temperatury na podstawie ciepła, które wydziela ludzkie ciało.
 • Pomiary promieniowania podczerwonego, dokonane za pośrednictwem wbudowanego czujnika, zostają przekształcone w elektroniczny sygnał cyfrowy na wyświetlaczu termometru.
 • Główne powody, dla których termometry czołowe na podczerwień zyskały popularność jako domowe przyrządy do mierzenia temperatury:
 • Jeśli chcemy sprawdzić, czy dana osoba ma gorączkę, najbardziej naturalnym i powszechnym odruchem jest dotknięcie jej czoła
 • w okolicy czoła, a w szczególności skroni, biegnie kilka głównych arterii żylnych, co stwarza odpowiednie warunki do pomiaru temperatury.
pixel